Правила участі
Бюджет участі – процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, направлений на включення жителів, які постійно проживають у межах м. Дніпра, до прийняття рішень щодо розподілу визначеної міською радою частини міського бюджету, залучення їх до участі у бюджетному процесі, надання можливості для вільного доступу до інформації, подання авторами проєктів, проведення голосування за проєкти, здійснення контролю за їх реалізацією в межах, визначених міською радою, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності міської ради та її виконавчих органів.
Проєкт розробляється автором державною мовою за формою, що заповнюється на е-сервісі, і обов'язково містить такі елементи: назва проєкту; його група, тип та категорія; локалізація, адреса та/або назва установи; короткий опис; проблема; мета; пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування; зацікавлені у реалізації проєкту групи; ключові показники оцінки результату; орієнтовна загальна вартість; кошторис; очікуваний термін реалізації; ризики у реалізації тощо.
– Проєкти з яким бюджетом можуть бути подані?
Ви можете подавати «великі» або «малі» проєкти. Розподіл проєктів на «великі» і «малі» за величиною бюджету на реалізацію проєкт:
* Малий проєкт - дорівнює або перевищує 100 тис. грн, але не більше 500 тис. грн.
* Великий проєкт - дорівнює або перевищує 500 тис. грн, але не більше 1 500 тис. грн.
Розподіл проєктів за типами визначається за кожною групою проєктів, а саме:
– у групах «Освітні», «Гуманітарні» та «Муніципальні» проєкти поділяються на великі та малі пропорційно у співвідношенні 50 % на 50 %;
– у групі «Медико-соціальні» проєкти поділяються на великі та малі пропорційно у співвідношенні 60 % на 40 %;
– у групі «Інформаційно-молодіжні» допускаються до участі у конкурсі виключно проєкти малого типу.
– Скільки проєктів може подати одна людина?
6 проєктів.
– Скільки проєктів можна подати за однією адресою?
Подання проєктів у приміщеннях та на територіях комунальних закладів, підприємств, установ, а також ОСББ і ЖБК у кількості більше двох (у тому числі не більше одного великого) не допускається. Проєкти на базі закладів, підприємств та установ, структура яких передбачає існування філій, клубів та територіально відокремлених підрозділів, подаються виключно у кількості не більше одного в кожному з них.
– Який розподіл бюджету по групах проєктів?
Група проєктів «Освітні» – 30 % від загального обсягу Бюджету участі.
Група проєктів «Гуманітарні» – 20 % від загального обсягу Бюджету участі.
Група проєктів «Медико-соціальні» – 10 % від загального обсягу Бюджету участі.
Група проєктів «Муніципальні» – 30 % від загального обсягу Бюджету участі.
Група проєктів «Інформаційно-молодіжні» – 10 % від загального обсягу Бюджету участі.
– За скільки проєктів може проголосувати людина?
Одна особа може віддати голос не більш ніж за 6 громадських проєктів.
– За якими документами людина може проголосувати?
Голосування за проєкти з ідентифікацією особи здійснюється в електронному вигляді за допомогою е-сервісу, через систему BankID, електронний цифровий підпис, паспорт громадянина України (ID-картку), за допомогою спеціально налаштованої системи банківських терміналів.
– Яка максимальна тривалість реалізації проєкт?
Термін реалізації проєкту не перевищує один календарний рік.
– Хто може бути автором проєкт?
Дієздатний громадянин України віком від 14 років, який зареєстрований та проживає на території м. Дніпра, крім посадових осіб органів місцевого самоврядування, депутатів міської ради та інших осіб, у яких є потенційний або реальний конфлікт інтересів.
ІНФОРМАЦІЯ СТАНОМ НА 24.02.2022