STEАM – Лабораторія 31 в школі IT-майбутнього Брав участь

Доданий
16.06.2020
Номер
480
Школа

«STEАM – Лабораторія 31» в школі IT-майбутнього Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №31» Дніпровської міської ради, як багатофункціональний центр креативності й інновацій, для задоволення зростаючих потреб учнів практично в усіх сферах освітньої діяльності.

Автор проєкту
Бюджет
901 566 грн
Розрахунок бюджету
Теги
школа, інновації, молодь, неформальна освіта, наука
Район
Чечелівський
Адреса
вул. Фабрично-заводська, 22, Дніпро (Дніпропетровськ)

Опис

Проблема

КЗО «СЗШ №31» ДМР розташована у Чечелівському районі м. Дніпра по вулиці Фабрично-заводська. Навіть наша адреса красномовно підкреслює розташування в робочому та інженерно-технічному середовищі. Навчальний заклад працює з 1973 року. На сьогодні у школі навчається 1069 дітей: 451 учні початкової ланки, 618 середньої і старшої. Навчальний процес забезпечують 54 вчителя і 29 працівників допоміжного персоналу закладу. В зв’язку з постійним удосконаленням навчально-виховного процесу, участю у Всеукраїнських експериментах «Впровадження регіональної моделі STEM-освіти», «Я – дослідник», регіональному проєкті з медіаосвіти школярів, впровадженням нових технологій та методів навчання й виховання підростаючого покоління сучасна школа постійно оновлюється. Запровадження в свою діяльність новітніх інтерактивних стандартів потребує постійного оновлення навчально-матеріальної бази.
Враховуючи різноманітність інтересів учнів школи, їх батьків, індивідуальні потреби кожного, потребу в самореалізації.

Мета проєкту

Мета проекту - створення сучасного дослідницько-експериментального шкільного майданчику шляхом об’єднання зусиль педагогічного колективу у формуванні стійких знань з навчальних предметів, зусиль громади на реалізацію міських програм розвитку освіти в місті Дніпрі на 2016 – 2020 роки, комплексної програми розвитку галузі культури м. Дніпра на 2016 – 2020 роки, реалізації завдань концепції Нової Української школи через роботу за новим змістом освіти, який заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
Завдання проекту:
Створити STEАМ–лабораторію, як дослідницько-експериментальний центр практикуму для організації навчання та творчості для школярів, жителів мікрорайону та міста. Проект багатофункціональний, відповідає Положенню про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Дніпрі, реалізація яких планується у 2021 році:
- підтримка інноваційних методів освіти та виховання зростаючого покоління;
- підтримка культурних ініціатив.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Проект є сталим, оскільки його результати будуть корисними для учнів та працівників школи довготривалий час після закінчення, а «STEАM – Лабораторія 31» стане базовим об’єктом закладу не тільки, як центр перевтілення теорії на практику, а ще й сценічним майданчиком для проведення відкритих заходів зі STEAM-напрямків, забезпечить сприятливий мікроклімат та налаштування на плідну працю, гарантуватиме комфортність перебування, якого потребує дитяча уява.
Внаслідок реалізації проекту підвищиться рівень дослідницьких та наукових навчальних досягнень учнів, розуміння конче необхідної потреби в практичній реалізації теоретичних проєктів, культурно-естетичний рівень школярів. Підвищення престижності навчання в закладі сприяє підвищенню якості та зацікавленості учнів до навчання.

Зацікавленні у реалізації проєкту групи

Відбувається залучення батьківської спільноти до активної взаємодії щодо покращення навчально-дослідних, навчально-ігрових ланок лабораторії в подальшому. Зацікавлені громада мікрорайону та наукові інституції такі як МАН, ДНУ, Політехніка; виробничі компанії такі, як Інтерпайп, КБ "Південне". Відбувається розвиток міжнародного партнерства.

Ключові показники оцінки результату

Проєкт «STEАM – Лабораторія 31 в школі IT-майбутнього», який направлено на багатопрофільну комплексну реалізацію інноваційних методів освіти з особливим підходом, відповідно до якого основою набуття знань є проста та доступна візуалізація наукових явищ в системі нової Української школи. Ми бачимо нашу школу, як школу ІТ-майбутнього, де створено всі умови для підвищеного інтелектуального, прикладного та технічного розвитку школярів.
В закладі вже реалізовано у 2018 році проект «ІТ-школа майбутнього» в конкурсі проектів «Громадський бюджет - 2017», де діти мають можливість навчатися робототехніці, STEM-дисциплінам, виконанню навчально-дослідницьких проєктів, програмуванню, використанню VR-технологій в навчальному процесі та позаурочній діяльності, в проєктуванні. Але на сьогодні науково-технічний прогрес потребує достойного технологічного рівня, тому і виникла потреба в створенні на базі 4-х комп’ютерних кабінетів, кабінету фізики та актової зали школи лабораторії STEAM.

Ризики у реалізації

Єдиний на сьогодні ризик, що ми вбачаємо ключовим - продовження карантину та он-лайн навчання.

Інформація про співфінансування

-

Чи є у вас конфлікт інтересів

Ні

Ви посадова особа?

Ні

Ви ознайомленні з положенням Бюджету участі

Так

Співавтори

Зирянова Євгенія, Колповська Антоніна, Міланіч Олександр, Сологуб Дмитроо

ФОТО ДО / ВІЗУАЛІЗАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОЄКТУ

Відповідальні підрозділи

Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради