Опис
Мета проекту
Мета інформаційно-навчального центру — інформування громадян України про права та обов'язки людини, громадянина, члена територіальної громади.
Проблема
Кожен з нас не має можливості безпосередньо здійснювати участь у місцевому самоврядуванні у зв'язку з відсутністю специфічних юридичних знань.
Пропоноване рішення щодо розв’язання проблеми і його обґрунтування
Саме від обізнаності про свої права та обов'язки і від участі кожного члена територіальної громади у процесах прийняття рішень залежить та реальність, у який ми разом живемо. Ми пропонуємо надати інформаційно-навчальні консультації з питань органів самоорганізації населення та спільної дії громадян у розбудові народовладдя.
Для кого цей проект
Інформаційно-навчальний центр виступає комунікаційним майданчиком для пересічних громадян України, громадських активістів, громадських об'єднань, депутатів різних рівнів, органів місцевого самоврядування та державної влади.
План заходів з реалізації проекту
Надання інформації, консультацій та проведення навчання з питань органів самоорганізації населення та спільних дій активних громадян: організація, створення та розвиток органів самоорганізації населення (ОСН) - будинкових, вуличних, квартальних, мікрорайонних та районних комітетів - як представницьких органів майбутньої територіальної громади; організація, створення та розвиток територіальних громад як первинних суб'єктів органів влади — юридичних облич публічного права; правова практична допомога членам територіальних громад у безпосередній участі у процесах прийняття рішень органів влади; організаційно-правова та практична допомога з питань проведення загальних зборів громадян за місцем проживання для прийняття рішень місцевого значення у відповідності до Конституції України
Ключові показники оцінки результату проекту
Організувати, створити та розвити понад 100 органів самоорганізації населення (ОСН) Дніпра - будинкових, вуличних, квартальних, мікрорайонних та районних комітетів. Організувати, створити та розвити біля 8 територіальних громад, як первинних суб'єктів органів влади — юридичних облич публічного права. Оформлення територіальних громад і прийняття ними на свій баланс об'єктів комунального власності.
Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу
На сьогодні перешкодами у реалізації проекту можуть бути тільки лінь і небажання пересічних мешканців та деяких представників органів місцевого самоуправління діяти на користь українського народу. Україну може вивести з такого скрутного становища у якому вона опинилася, тільки нова народна еліта, навколо котрої може консолідуватися прогресивна частина українського суспільства.
Приклади (кейси) схожих рішень
На сьогодні у Дніпровської міської громадської організації "Громадянська дія"є досвід створення понад 546 будинкових комітетів, у місті Дніпро. А також є велика база інформаційно-консультативних та правових знань з утворення конституційних територіальних громад, як юридичних облич публічного права по усій Україні. Взагалі багато територіальних громад утворюються у селах та невеликих містах: наявність серйозної спільної проблеми, що підштовхує до соціалізації кожного жителя