• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Гостьова парковка будинку, проспект. Петра Калнишевського 29, 29А,29Б. Брав участь

Доданий
09.08.2018
Номер
96
Благоустрій та інфраструктура

Проект спрямований на облаштування гостьової парковки будинку, за адресою проспект Петра Калнишевського 29, 29А, 29Б модульним дорожнім покриттям системи ТТЕ® з функціями розподілення, дренажу,
підтримки та можливістю рясного озеленення. Гостьову парковку планується виконати на місці існуючої стихійної, яка "історично" склалась у дворі. Екопарковка - це чистота, зручність, естетика та екологія!

Автор проекту
Бюджет
199 994 грн
Розрахунок бюджету
Теги
благоустрій
Район
Індустріальний
Адреса
просп. Петра Калнишевського (Косіора), 29А, Дніпро

Опис

Співавтори

відсутні

Мета проекту

Метою проекту є створення газону-парковки для покращення екологічної ситуації в міському середовищі та підвищення соціального і побутового рівня рівня життя мешканців багатоквартирного будинку по проспекту Петра Калнишевського 29, 29А, 29Б. Накриваючи парковку модульним покриттям, ми тим самим унеможливлюємо подальшу деградацію, ущільнювання, а згодом втрату верхнього шару грунту, що перетворюючись на пилюку забюруднює повітря у місті. При виборі матеріалу для облаштування гостьової парковки враховувалось, що запропоноване покриття не перегрівається влітку, тож температура над поверхнею екопарковки буде на 2-3 градуси нижче, чим над асфальтовим покриттям. Завдяки реалізації цього проекту впорядкується існуюча стихійна парковка. І не останньою із цілей є покращення зовнішнього виду двору, адже зелений газон набагато естетичніший, ніж пилюка що є зараз.

Проблема

Кожен власник автомобіля, що мешкає в багатоповерховому будинку старої забудови як то хрущовки, сталінки, чешки потерпають від нестачі місць для автомобілей у своїх дворах. Для таких водіїв знайти де припаркуватися - цілий квест. Машину немає де залишити і гостям, що приїздять у такі будинки. Та водії знайшли спосіб, як побороти радянське планування у свої дворах, вони захоплюють газони та перероблюють їх під парковки. Окрім конфліктів з «безколесними» сусідами, це також призводить до деградації та ущільнювання почви, а згодом також втрати верхнього шару. Згідно ДБН У житлових районах повинне бути забезпечене постійне зберігання всіх автомобілів (100%), які належать жителям цих районів, а також тимчасове зберігання автомобілів відвідувачів. Кількість місць тимчасового зберігання легкових автомобілів у житловому районі повинна складати як мінімум 20% розрахункового парку автомобілів жителів цього району. Проблема яку можна вирішити реалізацією даного проекта -це забезпечення водіїв парковочними місцями, інших мешканців - екологічним та естетичним середовищем проживання та виконати захист поверхні грунту.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування

Для вирішення зазначених проблем - відсутність місць для паркування та надмірна запиленість повітря, пропонується облаштувати газон-парковку, експлуатований газон, стоянку на траві. Це технологія створення живого газону, який придатний для паркування автомобілів. Для цього використовують спеціальні газонні решітки, які встановлюють на підготовлену основу, заповнюють грунтом і засівають травою. Ребра жорсткості решітки забезпечують надійне з'єднання модулів між собою, а також допомагають ефективно розподіляти навантаження між сусідніми модулями і зберігають в недоторканності основу трав'яного газону -корені. Газонна решітка TTE® не ущільнює грунт асфальтом / бруківкою / іншим твердим покриттям, а повністю зберігає його повітря - і водопроникність. Самі решітки виготовлені з повторно переробленого поліетилену, нейтральні до ультрафіолету і не випаровують шкідливих речовин, одночасно забезпечують нормальну циркуляцію води. Вода крізь решітку вільно просочується в землю. Таким чином, ми запобігаємо парниковому ефекту і знижуємо навантаження на навколишнє середовище. Така парковка може стати прикрасою двору.

Для кого цей проект

Цей проект спрямований на мешканців так званих "Кучугурів", таку назву мала ця місцевість на лівому березі сучасного Дніпра вкриту піщаними кучугурами, де зараз розташований проспект Петра Калнишевського (Косіора). Реалізація цього проекту має продемонструвати всім мешканцям району можливість підвищення свого побутового та культурного рівня вкупі з вирішенням проблеми забрудненого повітря, вивітрювання грунтів. Реалізація цього проекту сприятиме вихованню у громадян відповідальності за навколишнє середовище. Сприятиме підвищенню культури паркування. У мешканців, що будуть дотичні до цього проекту має виникнути відчуття причетності до світових тенденцій. Безпосередню поліпшаться умови проживання мешканців багатоквартирного будинку по проспекту Петра Калнишевського (Косіора) 29, 29А, 29Б.

Ключові показники оцінки результату проекту

Реалізація цього проекту дозволить замість "запечатування грунтів" створювати дружнє, екологічне середовище для мешканців. Виконавши парковку саме таким чином, збільшуємо площу озеленення двору, одночасно вирішуючи проблему з парковочними місцями для водіїв.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Не відомі.

Приклади (кейси схожих рішень)

http://ecoparkovka.com.ua

Чи ознайомлені ви з положенням про Бюджет участі у м. Дніпро?

Так.
Я ознайомлена з положенням про бюджет участі у м. Дніпро.

План заходів з реалізації проекту

1. Подання проекту.
2. Популяризація проекту серед мешканців міста.
3. Голосування.
4. Перемога у голосуванні.
5. Виконання підготовчих робот:
- демонтаж бардюрного каменю в місцях встановлення системи екопарковок;
- розробка/ планування грунтів;
- трамбування грунту;
- встановлення бардюру;
- підсипання щебенем та піском.
6. Виконання робіт з облаштування гостьової екопарковки :
- укладання газонної решітки ТТЕ®;
- армування;
- укладання бруківки;
- висівання/укладання газонної трави.

Інформація про співфінансування

Співфінансування відсутнє.

Я, не є посадовою особою

Ні.
Я не є посадовою особою

Фотографії

Відповідальні підрозділи

ДЕПАРТАМЕНТ БЛАГОУСТРОЮ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ