Опис
Мета проекту
Зробити Дніпровський планетарій гідним нашого космічного міста!
По всьому світові у планетаріях демонструється яскраве пізнавальне вражаюче сферичне кіно. В нашому ж планетарії, де працюють висококласні спеціалісти-астрономи з багаторічним досвідом та зацікавлена талановита молодь, ефект показу формується в основному майстерністю й красномовністю ведучих. Дайте цим людям гідні інструменти для роботи і ви отримаєте видовище не гірше, ніж у Мюнхені чи Києві, Харкові чи Варшаві.
Проблема
-В планетарії недостатньо обладнання, щоб покрити якісним відео-зображенням весь купол діаметром 12 метрів.
-Аудіо-система не відповідає стандартам сучасних цифрових планетаріїв.
Якщо не провести модернізацію, планетарій неминуче втратить з часом свою актуальність, не дивлячись на довгий успішний досвід популяризації науки та всі зусилля його працівників.
Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування
Проблему вирішить встановлення в планетарії багатопроекторної системи FullDome, яка відповідає сучасним уявленням про популяризацію науки: яскрава і динамічна картинка, гарний звук, якісний контент.
Компанії, які займалися оснащенням подібними системами Київського та Харківського планетарію здійснили прорахунок проекту для зали Дніпровського планетарію. Була отримана попередня калькуляція на рівні 36-42 тис. доларів США для встановлення та наладки 8-проекторної системи. Сюди входять проектори, сервер, система кріплень, додаткове обладнання, інжиніринг та монтаж системи. Це система, що дасть зображення з роздільною здатністю 4К.
Після встановлення цього обладнання Дніпровський планетарій стане дійсно сучасним освітнім центром, який справить враження і на дітей і на дорослих, змусивши їх повірити, що космос поряд!
Для кого цей проект
Мільйон жителів Дніпра та три мільйони жителів області зможуть відвідати оновлений планетарій. Дніпровський планетарій стане новою туристичною перлиною для гостей з інших регіонів та країн.
Не всі можуть стати космонавтами, але кожен може віддати свій голос за створення космічної оази в рідному місті!
Тим більше, що не годиться мешканцям «космічної столиці України» відставати від киян чи харків’ян, де подібні системи в планетаріях вже працюють.
Ключові показники оцінки результату проекту
Вразі реалізації проекту надзвичайно зросте якість зображення на куполі планетарію:
- Роздільна здатність збільшиться в 4 рази: від 1К до 4К.
- Освітленість одиниці площі купола: від 10 люкс до 50 люкс. Тобто зображення стане яскравіше в 5 разів!
Приклади (кейси схожих рішень)
Як виглядає 3D-кіно без окулярів у планетарії можна подивитися тут:
https://youtu.be/t8p3sYOElVk?list=PLoihcpI1JZ9278sxbAI3h-rgqFvBwIEa0
Фотографії та відео деяких заходів у Київському планетарії після встановлення проекційної системи: http://www.derivative.ca/Events/2013/FrontPictures/